Hírhozó

Elektronikus napló

Az e-napló elérhetősége:

http://enaplo.ws-dev.net:52533

 

Az elektronikus naplóval kapcsolatos észrevételeket, hibabejelentéseket az enaplo@szkkio.hu e-mail címen várjuk!

Lámpás felvonulás (2016. november 9.)

Fogadóóra (2016.november 7.)

November 7-én 16-18h-ig fogadóóra lesz az iskolában.

Az alsós nevelőkhöz a termeknél lehet feliratkozni, a felsősökhöz pedig az emeleti lépcső melletti faliújságon.

Hívogat az iskola (2016)

Sulikopogtató 2016-2017

2016 októberében indul a következő tanévre szóló beiskolázási programunk, melyet ünnepkörökhöz, iskolánk hagyományaihoz kapcsolódva állítottunk össze. Színvonalas óvodás foglalkozásokat is tartalmaz azzal a céllal, hogy a gyermekeket életkori sajátosságaikhoz igazodva készítsék elő az iskolai környezethez, mindig a játékosságot hangsúlyozva. A vidám, olykor meghitt összejöveteleken célunk a közös játék, az együttlét. Szeretnénk, ha a nagycsoportos óvodások megismerkednének a leendő tanító nénikkel, az iskolai környezettel.

Szeretettel várunk minden érdeklődő szülőt, nagycsoportos óvodás gyermeket!

Tanévnyitó ünnepség

Nyári ügyelet

Kézmosás oktatási világrekord

Pest megyei Diákolimpia

5 próba Leány bajnokság

Gaál Gréta Anna

Egyéni összetettben  6. helyezést ért el 768 ponttal. (Sok atlétika szakosztály versenyzőit megelőzve)

Ezt az eredményt kosárlabdázóként  érte el, megelőzve az atlétika szakosztály versenyzőit. Ezért is kiemelkedő az eredménye!

Gratulálunk! Nagyon büszkék vagyunk rád!

Csévharaszti népzenei fesztivál

Április 16-án Csévharaszton megrendezett népzenei fesztiválon a Vackor Népzenei Együttes ezüst minősítést kapott a szigorú zsűritől. Ezen kívül megkapták a zsűri különdíját.

23. KIDS KUPA

23. KIDS KUPA

ORSZÁGOS ÚSZÓVERSENY

KECSKEMÉT

2016.04.02-án Kecskeméten került megrendezésre a Katolikus Iskolák Diáksport Szövetsége által szervezett 23. KIDS kupa országos úszóverseny. A versenyre az ország valamennyi katolikus iskolája nevezhetett. A Szent kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda 33 tanulóval képviseltette magát ezen a rangos versenyen.

Iskolánk 6 arany 2 ezüst és 4 bronzéremmel zárta a versenyt. Az első hat helyezett versenyző pontot is kapott. Ennek köszönhetően iskolánk elnyerte a legeredményesebb iskola címet és a vele járó kupát!

 

EREDMÉNYEK

  1. I.                   korcsoport /8 éves és fiatalabbak/

50 m. fiú gyors

2.            Farkas, Zalán          2007                    SKERE                  NT      40,78

10.          Tomcsányi, Alex        2007                SKERE                 NT      51,12

14.           Szondi, Szép Marcel    2009               SKERE                  NT      53,09

15.          Kuthy, Levente Gábor   2007             SKERE                  NT      53,41

16.          Pusztai, Márton        2007                   SKERE                  NT      53,67

20.          Tarsoly, Zsolt        2008                      SKERE                  NT    1:09,21

 

50 lány gyors

1.            Sipos, L. Adél         2007                     SKERE                  NT      36,33 

2.            Tóth, Bori Kincső      2007                  SKERE                  NT      42,13 

4.            Tóth, Kinga            2007                      SKERE                  NT      46,31

 

50 m. fiú hát

7.            Göndics, Zoltán        2007                   SKERE                  NT      58,56

10.          Tomcsányi, Alex        2007                  SKERE                  NT    1:01,58

 

50 m.  fiú mell

3.            Szondi, Szép Marcel    2009               SKERE                  NT      54,15

5.            Kuthy, Levente Gábor   2007              SKERE                  NT      58,04

7.            Farkas, Zalán          2007                      SKERE                  NT    1:00,73

9.            Göndics, Zoltán        2007                   KERE                    NT    1:05,10 

12.          Bogár, Balázs          2008                     SKERE                  NT    1:09,46 

13.          Tarsoly, Zsolt         2008                      SKERE                  NT    1:10,54

15.          Pusztai, Márton        2007                    SKERE                  NT    1:13,29

 

50 m. lány mell

1.            Sipos, L. Adél         2007                     SKERE                  NT      47,05

4.            Tóth, Bori Kincső     2007                  SKERE                  NT      54,77

5.            Tóth, Kinga            2007                      SKERE                  NT      55,39

 

  1. II.                korcsoport /9-10 évesek/

50 m fiú gyors

3.            Patonai, Péter         2005                      SKERE                  NT      35,54

7.            Avdic, Benjamin Semir  2005              SKERE                  NT      41,61

 

50 m lány gyors

6.            Csernus, Flóra         2006                     SKERE                  NT      39,71 

11.          Berkes, Léna           2006                     SKERE                  NT      44,26

14.          Józsa, Tímea           2005                      SKERE                  NT      44,54

 

50 m. fiú hát

1.            Patonai, Péter         2005                      SKERE                  NT      44,98

3.            Avdic, Benjamin Semir  2005              SKERE                  NT      48,76

4.            Kiss, Dominik          2005                    SKERE                  NT      51,34

7.            Vágó, Attila           2005                      SKERE                  NT      59,61

 

50 m. fiú mell

6.            Kiss, Dominik          2005                    SKERE                  NT      52,54 

9.            Vágó, Attila           2005                      SKERE                  NT      57,51

 

50 m lány mell

4.            Bárdossy, Diána Adél   2005               SKERE                  NT      49,03

6.            Bíró, Lola Nadin      2006                    SKERE                  NT      52,92

10.          Maracska, Dóra         2005                   SKERE                  NT      55,14

12.          Csernus, Flóra         2006                     SKERE                  NT      56,12

15.          Berkes, Léna           2006                     SKERE                  NT      58,40

16.          Józsa, Tímea           2005                      SKERE                  NT      58,63

 

50 m lány hát

7.            Bíró, Lola Nadin       2006                   SKERE                  NT      51,06

10.          Pető, Fruzsina         2005                     SKERE                  NT      57,66

 

4x50 m. fiú gyors váltó

1. Szent Kereszt Kat. Ált. Isk.és Óvoda                             

     1) Avdic Benjamin Semir 2005      2) Kiss Dominik 2005

     3) Farkas Zalán 2007                      4) Patonai Péter 2005            

               1:27,57    2:45,28 (1:17,71)

 

4x50 m. lány gyors váltó

 

1. Szent Kereszt Kat. Ált. Isk. és Óvoda „A” csapat                               NT    2:53,76 

     1) Bíró, Lola Nadin 06           2) Józsa, Tímea 05             

     3) Csernus, Flóra 06               4) Bárdossy, Diána Adél 05

 

3. Szent Kereszt Kat. Ált. Isk. és Óvoda   „B” csapat                         NT    3:06,85 

     1) Tóth, Kinga 2007                2) Tóth, Bori Kincső 2007        

     3)  Veres Nóra  2007               4) Sipos, L. Adél 2007

 

  1. III.             korcsoport /11-12 évesek/

50 m fiú gyors

5.            Csendes, István        2003                    SKERE                  NT      32,73

18.          Bogár, Richárd         2003                    SKERE                  NT      40,65 

 

50 m lány gyorsúszás

11.          Jankai, Fruzsina       2004                     SKERE                  NT      41,71 

12.          Sziklai, Adél          2004                      SKERE                  NT      41,72 

14.          Fogl, Virág Zsuzsanna  2004               SKERE                  NT      43,74

19.          Szabó, Csinszka Anna   2004              SKERE                  NT      55,35

 

50 m. fiú mell

8.            Csendes, István        2003                    SKERE                  NT      47,81

 

  1. IV.             korcsoport /13-14 évesek/

50 m. fiú gyors

11.          Cseh, Zoltán           2002                      SKERE                  NT      37,78

 

50 m. lány gyors

5.            Kókai, Adél            2002                     SKERE                  NT      35,10

 

50 m. fiú mell

7.            Cseh, Zoltán           2002                      SKERE                  NT      44,63 

 

50 m. fiú hát

5.            Berkes, Róbert         2002                    SKERE                  NT      50,62 

 

 

4x50 m. gyors váltó

4.            Szent Kereszt Kat. Ált. Isk. és Óvoda                             NT    2:36,51 

               1) Berkes, Róbert 2002             2) Bogár, Richárd 2003           

               3) Cseh, Zoltán 2002               4) Csendes, István 2003

 

4x50 m. lány gyors váltó

1.            Szent Kereszt Kat. Ált. Isk. és Óvoda                             NT    2:43,79 

               1) Jankai, Fruzsina 2004           2) Sziklai, Adél 2004            

               3) Fogl, Virág Zsuzsanna 2004      4) Kókai, Adél 2002              

 

 

Az eredményekhez minden diákunknak szívből gratulálok!                                  

Patonai Gábor edző, testnevelő

 

Cegléd, 2016. április 5.

2. Dáma Futam családi kerékpártúra

Tiszamenti ifjusági találkozó

Felhívás (iskolai beíratkozáshoz)

 

A Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvodába történő beíratáshoz

 

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2016/2017. tanévre történő általános iskolai beíratásokra az alábbi időpontokban kerül sor:

 

2016. április 14. (csütörtök) 8.00-19.00 óra között

2016. április 15. (péntek) 8.00-18.00 óra között

 

Tanköteles gyermekét a szülő köteles a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára beíratni.

 

Az első évfolyamra történő beíratáskor a gyermek személyazonosítására alkalmas,
 a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és a lakcímet igazoló hatósági igazolványt
és az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást kell bemutatni
.

A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén fenntartó hivatott a felülbírálati kérelmet elbírálni.

Az iskolába történő jelentkezéshez szükség van:
•    az óvodai szakvélemény eredeti példányára;
•    a gyermek lakcímkártyájára (a gyermek születési anyakönyvi kivonatára) - A jelentkezéshez elegendő a gyerek lakcímkártyája, mivel a kártya kétfunkciós: egyik oldala személyi azonosító, másik oldala lakcímet igazoló hatósági igazolvány. Azért kérjük, hozzák el a gyermek születési anyakönyvi kivonatát is.
•    tartózkodási hely (állandó bejelentett lakcím hiányában)
•    szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetén
                    - regisztrációs igazolás (határozatlan ideig érvényes), vagy
                    - tartózkodási kártya (maximum 5 éves érvényességi idővel)
                    - állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel, amelyet a BÁH 10 évente a feltételek vizsgálata nélkül megújít; EGT-állampolgárok részére határozatlan ideig érvényes)
•    nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (2014. március 15-től hatályos a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény XVIII. fejezet - A szülői felügyelet gyakorlása - előírásai az irányadóak)
•    tanköteles korban lévő gyermek vonatkozásában a szülő a tankötelezettség külföldön történő megkezdését az illetékes járási hivatalnak köteles bejelenteni. (Nemzeti Köznevelési Törvény 91. §)

-          A gyermek egészségügyi törzslapjára
•    a gyermek TAJ kártyájára;
•    a szülő lakcímkártyájára;
•    az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolásra;
                  - az óvodai szakvélemény eredeti példányára;
                  - nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény
                  - sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye.

 

Cegléd, 2016-03-30

                                                                                                                                                                   

Rajta László

igazgató

Gergelyjárás

Milyen hétre pakoljak?



Csengetési rend:
1. 08:00-08:45
2. 08:55-09:40
3. 09:55-10:40
4. 10:50-11:35
5. 11:45-12:30
6. 12:40-13:25

Tabló galéria

Kocséri gólyapár

A Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda Gábor Áron Tagiskola épületének kéményén fészkelő gólyapár hétköznapjai immáron bárki számára követhetők az alábbi linken keresztül:

http://kocser.hu/golyakamera